Blog

Otel Aydınlatma

Ravaled Hotel Lighting

Otel Aydınlatma

Otel aydınlatmaları iç mekan aydınlatmalarının özelleştirilmiş halidir. Oteller diğer iç mekanlara göre farklı aydınlatmalara ihtiyaç duyar. Çünkü birden fazla bölümden oluşur. Otel girişi, lobi, odalar, antreler, odalarda bulunan banyolarda farklı aydınlatmalar kullanılır. Çünkü her alanın kullanım özelliği farklıdır. Odalarda, lobide büyük tavan led aydınlatmalar kullanılırsa dinlenme amacının dışına çıkılır. Otel girişleri ve lobileri büyük alanlar olup insan sirkülasyonun fazla olduğu yerlerdir. Bu geniş yerde kullanılan otel aydınlatma seçenekleri daha büyük ve yüksek ışık yoğunluğuna sahip aydınlatma olmalıdır. Otel aydınlatması olarak en çok tercih edilen aydınlatma modelleri bellidir. Led spot, avize, abajur, aplik ve tavan armatürleri genel olarak otel aydınlatma ürünleridir. Her biri farklı yerlerde kullanılmak ile beraber bazı çeşitler birden fazla kez de kullanılabilir.

Otel odaları genelde tatil yapmak ve dinlenmek amacı ile kullanır. Bu sebeple de otel odalarında çok fazla sayıda aydınlatma çeşidi kullanılmalıdır. İlk olarak dinlenmek ve kaliteli vakit geçirmek için büyük bir tavan aydınlatması gereklidir. Tavan aydınlatmasına ek duvar aplikleri ya da gömme spot kullanılabilir. Uyumak isteyen kişi duvar apliğini kapatarak uykuya rahatça dalabilir. Uyanık kalmak isteyen kişi ise kendi tarafında bulunan duvar apliği sayesinde kitap okuyabilir. Duvar apliklerinin olmadığı otellerde otel aydınlatması olarak spot aydınlatma kullanılabilir. Belirli bölümlere ayrılan gömme spotlardan dilediğiniz tarafın ışığını açarak dinlenme alanınızı kişiselleştirebilirsiniz. Otellerin odalarında bulunan banyoların aydınlatmalarında ise ışık yoğunluğu sağlamak amacı ile farklı özellikli tavan led ya da banyo apliği de kullanılabilir.

Otel aydınlatması olarak dikkat edilmesi gereken en önemli aydınlatmalardan biri de katlarda bulunan antrelerdir. Hem geçişi hem de güvenliği sağlayan bu alanın aydınlatması ne çok yoğun ne de çok kısık olmalıdır. O sebeple de bu alanda da hem tavan aydınlatması olarak led kullanılır hem de duvar aplikleri bulunur. Akşamları yoğun antre ışıkları kısılarak duvar apliklerinden faydalanılır. Hem müşteriler ışıktan etkilenmez ve uykusu kaçmaz hem de güvenlikleri sağlanabilir.

WhatsApp