Blog

Rezidans Aydınlatma

Ravaled Rezidans Aydinlatma

Rezidans Aydınlatma

Rezidanslar da oteller gibi çok fonksiyonlu ve çeşitli yaşam alanları bulunan yerlerdendir. İleri teknoloji donanımlara sahip olan bu yerler 7 gün 24 saat açıktır. İçerisinde spor ve fitness salonu, kafeterya, alışveriş merkezi, spa salonu ve bahçeleri bulunur. Bu alanlardan, oturanların azami şekilde yararlanması için sürekli ışıklandırmaya ihtiyaç duyulur. Bunlara ek olarak güvenliği, sekreterliği ve resepsiyonu bulunan bu yerlerin sürekli ışıklandırması gerekir. Mekan aydınlatma çeşitlerinden olan rezidans aydınlatma üst düzey konfor ve rahatlık sunmak amacı ile rezidanslarda yapılır. Sadece rezidans içinde değil dışında da rezidans aydınlatmasının dış mekan aydınlatması da bulunur. Yeşilliklerin olduğu bu yerde oturanların akşam vakti keyifli vakit geçirmesi için dış mekan aydınlatmasına da özen gösterilir. Dışarıda da görevli personellerin bulunduğu eklentiler de rezidans aydınlatmasına dahildir.

Bu kadar çok alandan oluşan ve çok farklı işlevsel amacı olan rezidansların lobisinde ve sekreterliğinde tavan led aydınlatma ve spot aydınlatmalar kullanılır. Daha geniş alana ışık gönderimi yapan bu aydınlatmalar oldukça işlevseldir. Elektrik sarfiyatının önüne geçmesi için led teknolojisi ile donatılmıştır. Dış mekan ve iç mekan geçişlerinin olduğu bu yerlerde her farklı yaşam alanında kullanılan aydınlatma çeşitlidir. Tavan aydınlatması günün akşam saatlerinde yoğunluk olduğu zaman güvenlik amacı ile kullanılırken gece vakti daha çok loş ışık sağlayan duvar aplikleri kullanılır. Antrelerde gömme spotların da tercih edildiği aydınlatmalara ek led modüllü armatürler de kullanılır. Bu aydınlatmaların kullanılma sebeplerinden biri de bakımının oldukça kolay olmasıdır. Asansör girişi ve asansör içleri için daha düşük watt enerji ile daha fazla ışık sağlayan farklı led aydınlatma seçenekleri uygun olur.

Rezidans aydınlatmasında dairelerin içinde herhangi bir evde kullanılması gereken aydınlatmalar kullanılabilir. Genel bir tavan aydınlatma armatürüne ek olarak, gömme spot, ray spot ya da sıvı altı spot aydınlatmalar işlevsel olur. Montajı uğraştırmayan ve sürekli bakıma ihtiyaç duymayan bu aydınlatmalar hem uzun ömürlüdür hem de bakım gerektirmez. Dekorasyon şıklığına ek olarak rahatlık ve konfor da sağlayan bu aydınlatmalar rezidans aydınlatması için idealdir.

WhatsApp